Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silvestrovská oddychovka

18. 1. 2012

Silvestrovská oddychovka

Tak Mirek nahlásil minivýletíček z Berouna do Srbska, dal se docela dobře předvídat jakýsi ploužáček po břehu řeky, v tempu noha-nohu-miném, aby se daly vstřebat všechny poslední závažné informace z lonského roku. Sešlo se jádro Věrných. Jen vůdce Mirek nám zůstal nevěrný se svojí peřinkou a několika bacílky. Na jeho místo okamžitě nastoupil vůdce Jarda.
Vystoupili jsme v Srbsku, Pavel se postaral o doplnění paliva před startem a vůdce vybral kupodivu cestu podél trati, kterou kromě něho nikdo nikdy nešel. To by nevadilo, jen kdyby nebyla ve stínu, z kterého jsme smutně koukali na jasně prosluněný protější břeh. Jarda nás oblažoval mnoha veselými historkami o ukrutných mordech a kvetoucích studentech v protějších slojích, zamordovaných dívkách a uříznutých hnátech. Občas se sice snažil změnit kurz povídáním o rybožravých kačenách a kvítkách na kopci olysalém, ale pak opět sklouzl ke svým krvavým tématům, které byly delší a košatější.
Pak jsme museli projít bahnnem do Údolí děsu a tam se po špinavém řetěze drápat někam nahoru po kluzké skále. Vedle vodopádu. Kdo se štastně vydrápal, nemohl si ani umýt ruce, neb voda byla splašková. Zato mohl stát na bahnitém břehu a dusit se odpudivým zápachem, který z ní vycházel. Jak řekla Renata : byla to pomsta vůdce za všechno naše celoroční brblání.
Uff, ještě krpálek nahoru a už jsme na Tetínské vyhlídce, okořeněné Jardovým vyprávěním o neštastném zhynu dívky s outěžkem. To nevydržela psychicky Saša a musela to zapít svým vánočním lektvarem o který se velice velkoryse podělila. Vzhledem ke správnému poměru vodky, rumu a koňaku v uvedeném nápoji mohla skupina veselým krokem pokračovat kamsi do kopců a brodit se spadaným listím. Když už se blížili k vytoužené hospůdce, vzali to hupem šupem jakousi skluzavkou přímo dolů. Na tu se Evě nechtělo, tak jsme si šly klidným ploužavým krokem někam dál romanticky zabloudit a obejít celou vesnici, než jsme zase našly cestu pravou. Ale bylo hezky, poslední den v roce, tak nač spěchat do dalšího roku krize nejenom postmoderní, ale i ekonomické.
A pak jsme se všichni sešli v teplé útulné hospůdce, popili lahodné teplé punčíky, svařáčky, vínečka, pivečka a pojedli nejrozmanitější laskominy divoké i krotké a jen v dobrém vzpomněli na všechny nepřítomné Pěšáky i Kapipáky co k nám patří a s námi kamarádí.
A doufáme, že se v roce 2012 všichni brzo sejdeme na mnoha dalších výletech !
Bára
 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář